Strona główna

Projekt Polskiej
Dokumentacji OpenBSD

Cele projektu
Kto tworzy projekt

Dokumentacja
OpenBSD FAQ pl
OpenBSD WWW pl
Manuale pl
Nasze artykuły

Programy
Porty

Wsparcie
Jak pomagać
Jak tłumaczyć
Praca z CVS
TODO list

Strony OpenBSD
OpenBSD.org
OpenBSD Packet Filter
OpenBSD Journal

BSD w Polsce
BSDzine.org
BSDguru.org
   

Tłumacze tworzący
Projekt Polskiej
Dokumentacji OpenBSD

pl-team

*** Pomniejszoną czcionką tłumacze w stanie spoczynku.

Jacek Artymiak

Odegrał ważną rolę w procesie tworzenia projektu. Pierwszy zaczął tłumaczyć strony OpenBSD.org jeszcze przed powstaniem projektu. Jest autorem pierwotnego tłumaczenia index.html, a także przetłumaczył w całości goals.html. Obecnie pochłonięty jest pisaniem książki o OpenBSD.
Mamy nadzieję, że po jej wydaniu nadal będzie pomagał w dalszym tłumaczeniu i pielęgnowaniu polskiej dokumentacji systemu OpenBSD.
(mam nadzieję, że Jacek sam coś tu wpisze, Tomek)

Paweł Baranowski

mail:stygmat(at)go2.pl

O projekcie dowiedziałem się z dwu źródeł:

Ponieważ używam tego systemu od czasu RELEASE 2.8, pomyślałem iż pomysł stworzenia takiego projektu jest zasadny i może przyczynić się do rozwoju i popularyzacji tego OS'a w Polsce. Napisałem maila do Tomka Bąka z informacją o chęci przystąpienia do tego projektu i tak oto jestem. Byłem pierwszym testerem systemu CVS, który jak do tej pory sprawdza się w naszym projekcie znakomicie.

Do tej pory przetłumaczyłem następujące dokumenty:

Od dłuższego czasu tłumaczę dokument audio-port.html. W zwizku z mała ilością czasu moja działalność ogranicza się do aktualizacji przetłumaczonych dokumentów.

Tomek Bąk

mail: openbsdpl@wp.pl

Pod koniec stycznia 2003, rozpocząłem tłumaczyć manuale PF, gdy miałem już gotową wersje pfctl(8), zacząłem się rozglądać, czy ktoś nie tłumaczy już jakiś doc-ów z OpenBSD. W archiwach znalazłem maile, wskazujące, iż Jacek Artymiak właśnie niedawno zabrał się za tłumaczenie stron www.OpenBSD.org. Przesłałem więc swoje tłumaczenie Jackowi, który zasugerował, aby utworzyć stosowny projekt na SourceForge.net. Tak powstał Projekt Polskiej Dokumentacji OpenBSD, który obecnie tworzą liczni tłumacze, a pośród których znajduję się także i ja.

Przetłumaczyłem w całości policy.html, porting.html oraz smp.html, a także częściowo index.html, faq1.html i report.html. Współtworzę tłumaczenie PF FAQ oraz staram się przetłumaczyć manuale do PF :) Przesłałem wiele diffów na różne pliki i lubię nadal to robić. Dbam o ogólną zgodność Naszych (czyli, pl-team) tłumaczeń z środowiskiem OpenBSD.org/pl/ .

Grzegorz Bystrzyński

Grzegorz przetłumaczył 20% security.html - "Bezpieczeństwo w OpenBSD".

Krzysztof Fijałkowski

mail: kf (w domenie) post . pl

Przetłumaczyłem testimonials.html (czyli dział strony WWW "Opinie użytkowników") oraz faq10.html (Sekcja FAQ pt. "Zarządzanie systemem"). Pomagałem też w tłumaczeniu faq14.html.

Błażej Kantak

Tu będzie wpis.

Tomasz Kniaź

mail: tkniaz (at) igf . fuw . edu . pl

Tu będzie wpis.

Bartosz Kuźma

Tu będzie wpis.

Konrad Lapsz

Autor tłumaczenia stron podręcznika man: rc.conf33.html i release33.html

Michał Nowak

mail: mnowakATusers.[RemoveToEmail]sf.net
www: http://coredump.biz

O projekcje polskiej dokumentacji OpenBSD dowiedziałem się na kanale #OpenBSD.pl w sieci IRCnet, z początku nie miałem ochoty nic robić, ale gdy z czasem się rozkręciło pomyślałem ze byłoby fajnie mieć swoje ,,5 groszy'' w takim projekcie. Na razie przetłumaczyłem report.html. Przetłumaczyłbym więcej gdybym miał czas. Na pewno nie jest to ostatni dokument jaki przetłumaczyłem. Gdy zaczną się wakacje zabieram sie ostro do roboty.
UPDATE: Jak pewnie zauwazyliscie (albo i nie), zniknolem na jakies 2 lata. No coz, takie zycie - wielkie obietnice, zlote gory, wodotryski a potem kazdy rozchodzi sie w swoja strone. Chwilowo pracuje nad CMS'em dla openbsdpl.

Roman Polesek

Tu będzie wpis.

Grzegorz Przeniczny

Tu będzie wpis.

Sebastian Rudnik

Tu będzie wpis.

Sławek Sobczak

Sławek przetłumaczył połowę faq1.html, po czym straciliśmy z nim kontakt.
Mamy nadzieję, że Sławek znajdzie jeszcze kiedyś czas, aby wesprzeć Nasz projekt.

Maciej Stachowicz

Tu będzie wpis.

Jan Szumiec

Tu będzie wpis.

Michał Słociński

mail: michal@autonom.ict.pwr.wroc.pl

O projekcie dowiedziałem się z serwisu BSDzine.org, sam używałem wtedy OpenBSD od niedawna, byłem (i jestem :-)) użytkownikiem Linuksa, a z racji wolnego czasu i chęci pogłębienia swej wiedzy zabrałem się za sekcję 9 FAQ - migracja z Linuksa, poszło całkiem nieźle dlatego nieśmiało, ale jednak zabrałem się za sekcję 6 - Sieć, z racji tego co najbardziej mnie w informatyce interesuje i chęci poznania różnic pomiędzy Linuksem a OpenBSD w tej materii. W międzyczasie pojawiło się odrębne FAQ o PF, dlatego powoli (z racji zajęć na uczelni) pomagam w migracji tam elementów które pierwotnie były w tłumaczonym przeze mnie FAQ6.

Grzegorz Wiechuła

Tu będzie wpis.

Piotr Zając

Piotr przetłumaczył 20% starego faq13.html - "Zastosowanie IPsec".
$Id: kto.php,v 1.27 2006/07/24 17:44:57 mnowak Exp $